
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | RS-232, RS-485 |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Operating Supply Current | 4 mA |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 20 Mbps |
| Simplex/Duplex | Half Duplex |
| Nominal Supply Current | 4 mA |
| Number of Drivers | 1 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of Receivers | 1 |
| Number of Transmitters | 1 |
| Receiver Hysteresis | 200 mV |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Case/Package | QFN |
Stock: 39
Distributors
pcbx
Unit Price$9.48979
Ext.Price$9.48979
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.48979 | $9.48979 |
| 10 | $8.22346 | $82.23460 |
| 25 | $7.07955 | $176.98875 |
| 50 | $6.09475 | $304.73750 |
